Ανακοίνωση για το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

Όσοι ενδιαφέρεστε να υλοποιήσετε την Πρακτική σας Άσκηση που χρηματοδοτείται στο πλαίσιο Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση, ΕΣΠΑ 2014-2020, παρακαλείσθε μέχρι την Παρασκευή, 31/3/2017 και ώρα 12:00 να υποβάλετε την αίτησή σας στο pa.uth.gr και να προσκομίσετε στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του ΠΘ και τα απαραίτητα δικαιολογητικά (ΑΜΑ, ΑΜΚΑ, ΑΦΜ, ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ, ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ, ΙΒΑΝ ΤΡΑΠΕΖΑΣ,ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) για να θεωρηθεί η αίτησή σας ΕΓΚΥΡΗ.  Σε περίπτωση που ο αριθμός των έγκυρων αιτήσεων ξεπεράσει τον αριθμό των διαθέσιμων προβλεπόμενων χρηματοδοτούμενων θέσεων Πρακτικής Άσκησης, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με βάση την ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής τους στο ΕΠΣ-ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ (πρώην ΔΑΣΤΑ), όπως προβλέπεται και στο κείμενο της Θεσμοθέτησης της Πρακτικής Άσκησης στο Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης.