Οριστικά Αποτελέσματα Υποψηφίων ΤΠΜ για θέσεις Αμειβόμενη Πρακτικής Άσκησης 2020-2021 και Έγκριση Επιπλέον Θέσεων

Αγαπητοί Φοιτητές/τριες,

Μετά το πέρας της περιόδου υποβολής ενστάσεων, και την αξιολόγηση από την Επιτροπή Ενστάσεων Πρακτικής Άσκησης, οι Πίνακες των επιτυχόντων και των επιλαχόντων για την Αμειβόμενη Πρακτική Άσκηση που συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία, ΕΣΠΑ 2014-2020, όπως αυτοί παρουσιάστηκαν στο Πρακτικό των Αποτελεσμάτων της Επιτροπής Αξιολόγησης του Τμήματος υπ’ αριθμ. 476/29-3-2021, τροποποιούνται με το παρόν Πρακτικό Οριστικών Αποτελεσμάτων ( αρ. Πρωτ. 573/09-04-2021).

word_logo ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΤΠΜ

Επιπλέον, μετά την ανακατανομή των διαθέσιμων χρηματοδοτούμενων θέσεων Πρακτικής Άσκησης στα Τμήματα του Ιδρύματος και έπειτα από αίτημα της Επιστημονικά Υπεύθυνου του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (Αρ. πρωτ. 469/29-03-2021) και συνακόλουθη εγκριτική απόφαση (Αρ. πρωτ. 5316/21/ΓΠ/30-03-2021) του Ιδρυματικά Υπεύθυνου Π.Α., το Τμήμα ενισχύεται με επιπλέον 21 θέσεις Αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης.

Συνεπώς, οι επιλεγέντες που συμπεριλαμβάνονται στον Πίνακα 2 των αποτελεσμάτων μετά τη θέση 80 (Πρακτικό με αρ. Πρωτ. 573/09-04-2021) μπορούν να ξεκινήσουν τη διαδικασία για την εκπόνηση Αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης, η οποία συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία, ΕΣΠΑ 2014-2020.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής υποβολής της ηλεκτρονικής «Αίτησης Εγγραφής» και η αποστολή των δικαιολογητικών στο email praktiki.civ@uth.gr για τους φοιτητές των Πινάκων 1 και 2, ορίζεται στις 10 Μαΐου. Η προθεσμία υποβολής της ηλεκτρονικής «Καρτέλας Πρακτικής» (δήλωση φορέα), με κωδικό θέσης από τον ΑΤΛΑ ορίζεται από 6 Απριλίου έως 31 Μαΐου. Όλες οι ηλεκτρονικές φόρμες υποβάλλονται από τους φοιτητές στην σελίδα του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης (pa.uth.gr)