Παράταση προθεσμίας για την Αμειβόμενη Πρακτική Άσκηση του Τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας

Κατανοώντας τις δυσκολίες που έχουν ανακύψει (κυρίως στην εύρεση Φορέα Υποδοχής) λόγω συνεχιζόμενης κρίσης στη δημόσια υγεία, ορίζεται ως νέα καταληκτική ημερομηνία για την «Αίτηση Εγγραφής»/αποστολή δικαιολογητικών η 7η Μαϊου 2021 και για την «Καρτέλα Πρακτικής» η 31η Μαΐου 2021 (υποβολή στο pa.uth.gr και για τις δύο φόρμες_με κεφαλαία γράμματα). Να υπενθυμίσουμε ότι η Πρακτική Άσκηση στο Τμήμα είναι δίμηνη και αφορά στο διάστημα 1 Ιουλίου με 31 Αυγούστου (οι Φορείς μπορούν να εισάγουν θέσεις στο ΑΤΛΑΣ κανονικά).

Μετά την υποβολή της «Καρτέλας Πρακτικής» σας και τις αντιστοιχίσεις (από το Γραφείο Πρακτικής), μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, οι φοιτητές θα λάβουν στα πανεπιστημιακά τους e-mail την ειδική σύμβαση για την Πρακτική τους Άσκηση μαζί με σχετικές οδηγίες. Οι φοιτητές-τριες καλούνται να ελέγχουν συχνά τα email τους καθώς και τις ανακοινώσεις στη σελίδα του Γραφείου μας για οποιαδήποτε ενημέρωση ή αλλαγή που ενδέχεται να προκύψει εξαιτίας των ιδιαίτερων συνθηκών που σχετίζονται με τον COVID-19.