Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής

Location
ΒΟΛΟΣ

Category(ies) No Categories

Το Γραφείο Πρακτικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης του Ιδρύματος θα προχωρήσουν στο σχεδιασμό και την υλοποίηση σεμιναρίων Συμβουλευτικής Σταδιοδρομίας, με σκοπό τη καλύτερη δυνατή προετοιμασία των φοιτητών/τριών  όλων των Τμημάτων του Π.Θ. λίγο πριν τη πρακτική τους άσκηση και τη μετάβαση τους στην αγορά εργασίας.

Τα σεμινάρια αυτά  στοχεύουν στην ατομική ενίσχυση των φοιτητών των Τμημάτων του Ιδρύματος  αναφορικά με τη προετοιμασία τους για τη Πρακτική Άσκηση αλλά και τη σταδιακή μετάβαση τους στην αγορά εργασίας περιλαμβάνοντας οδηγίες για την ορθή προετοιμασία βιογραφικού σημειώματος.

Μετά την ολοκλήρωση των σεμιναρίων θα δοθεί βεβαίωση.

Για το ΠΤΕΑ το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί  την Τρίτη 8 Απριλίου  2014 στην αίθουσα Ε΄ στο κτίριο ΔΕΛΜΟΥΖΟΥ στον 1ο όροφο και ώρα
 18.00 -20.00.

Σας παρακαλώ να είστε όλοι εκεί.

Επεξεργασία