Παράταση προθεσμίας Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης

Παράταση προθεσμίας αποστολής δικαιολογητικών και Καρτέλας Πρακτικής για το Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης

Λόγω της υφιστάμενης  κατάστασης  στον τομέα της δημόσια υγείας (COVID-19), η προθεσμία υποβολής της ηλεκτρονικής «Αίτησης Εγγραφής», της «Καρτέλας Πρακτικής» και της ηλεκτρονικής αποστολής των δικαιολογητικών σε ευανάγνωστη μορφή στο email της Πρακτικής του Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης (praktiki.ece@uth.gr), παρατείνεται έως τις 24 Απριλίου.

Για τους φοιτητές-τριες που θα πραγματοποιήσουν την Αμειβόμενη Πρακτική Άσκηση (Α.Π.Α) αμέσως μετά την ολοκλήρωση της Υποχρεωτικής Πρακτικής του 8ου εξαμήνου, το διάστημα πραγματοποίησης της Α.Π.Α θα προσαρμοστεί ανάλογα με την ημερομηνία ολοκλήρωσης της Υποχρεωτικής Πρακτικής. Με την παράταση αυτή, οι φοιτητές δεν θα μπορούν να ξεκινήσουν την Αμειβόμενη Πρακτική αρχές Μαΐου, ενώ για το ακριβές διάστημα θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση η οποία θα εξαρτάται άμεσα από την ολοκλήρωση της Υποχρεωτικής Πρακτικής.

Τέλος, αυτό το διάστημα επικοινωνείτε με την διοικητική υπεύθυνη του Τμήματος σας κυρίως μέσω του email praktiki.ece@uth.gr .