Τελικές Προθεσμίες ΠΤΠΕ για Αίτηση Εγγραφής, δικαιολογητικά & Καρτέλα Πρακτικής

Αγαπητοί/ές Φοιτητές/τριες,
Οι προθεσμίες για όλους τους επιτυχόντες φοιτητές του Παιδαγωγικού τμήματος προσχολικής εκπαίδευσης (1ου και 2ου κύκλου αιτήσεων) διαμορφώνονται ως εξής:

Η προθεσμία υποβολής της ηλεκτρονικής «Αίτησης Εγγραφής» στο pa.uth.gr και η αποστολή των δικαιολογητικών στο email praktiki.ece@uth.gr, ανεξαρτήτως διαστήματος διεξαγωγής της πρακτικής άσκησης, ορίζεται έως 10 Μαϊου (24:00).

Η προθεσμία υποβολής της ηλεκτρονικής «Καρτέλας Πρακτικής» (δήλωση φορέα) στο pa.uth.gr, με κωδικό θέσης από τον Άτλα, ορίζεται ανάλογα το διάστημα διεξαγωγής της Πρακτικής ως εξής:

Διάστημα Ιούνιος-Ιούλιος: έως 10 Μαϊου

Διάστημα Ιούλιος-Αύγουστος(ή Σεπτέμβρης αν ο φορέας είναι κλειστός τον Αύγουστο) : έως 31 Μαΐου

Διάστημα Αύγουστος-Σεπτέμβρης ή Σεπτέμβρης-Οκτώβρης:  έως 31 Μαΐου

Παρακαλούμε θερμά, για την ομαλή ροή των διαδικασιών, να υποβάλετε τις ηλεκτρονικές φόρμες εμπρόθεσμα και να μην αφήνετε τις εκκρεμότητες σας στην εκπνοή της εκάστοτε προθεσμίας.