Ανακοίνωση επί των αρχικών αποτελεσμάτων Π.Α. 2020-2021 του Τ.Β.Β. – Επιπλέον θέσεις

Αγαπητοί-ές Φοιτητές/τριες του Τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας,

Μετά το πέρας της περιόδου υποβολής ενστάσεων καθώς και τη διαδικασία ανακατανομής των διαθέσιμων χρηματοδοτούμενων θέσεων αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης στα Τμήματα του Ιδρύματος (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας), θα θέλαμε να σας ανακοινώσουμε ότι:

Έπειτα από αίτημα του Επιστημονικά Υπεύθυνου του Τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας (Αρ. πρωτ. 302/29-03-2021) και συνακόλουθη εγκριτική απόφαση (Αρ. πρωτ. 5315/21/ΓΠ/30-03-2021) του Ιδρυματικά Υπεύθυνου Π.Α., το Τμήμα ενισχύεται με επιπλέον 26 θέσεις Αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης. Συνεπώς, οι αιτούντες* που συμπεριλαμβάνονται στον Πίνακα 1 των αποτελεσμάτων (Πρακτικό με αρ. Πρωτ. 163/17-03-2021) μπορούν να ξεκινήσουν τη διαδικασία για την εκπόνηση αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης, η οποία συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ανταγωνιστικότητα, Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία, ΕΣΠΑ 2014-2020.

Η προθεσμία υποβολής της ηλεκτρονικής «Αίτησης Εγγραφής» (* φοιτητές -τριες με α.α. από 96 και μετά) καθώς και η αποστολή με email των δικαιολογητικών είναι από 7 Απριλίου έως 21 Απριλίου και η προθεσμία για την «Καρτέλα Πρακτικής Άσκησης» είναι από 7 Απριλίου μέχρι 28 Απριλίου. Παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας τις οδηγίες (παρουσίαση και κείμενο ανακοίνωσης) που συμπεριλαμβάνονται στην ανακοίνωση των αρχικών αποτελεσμάτων που βρίσκεται εδώ.

Καλή αρχή!