Παράταση προθεσμίας για Αίτηση Εγγραφής και Αποστολή Δικαιολογητικών της Πρακτικής Άσκησης του ΤΑΜ

Σας ενημερώνουμε ότι η παρακάτω ανακοίνωση αφορά αποκλειστικά τους φοιτητές του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών.
Αγαπητοί-ές φοιτητές-τήτριες,

Κατανοώντας τις δυσκολίες που έχουν ανακύψει λόγω συνεχιζόμενης κρίσης στη δημόσια υγεία, η προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης Εγγραφής στη σελίδα μας & η αποστολή δικαιολογητικών στο praktiki.arch@uth.gr παίρνει παράταση μέχρι τις 23 Μαΐου. Η προθεσμία για την υποβολή της Καρτέλας Πρακτικής (δήλωση φορέα) στη σελίδα μας παραμένει ως έχει δηλαδή 31 Μαΐου.

Μετά την υποβολή της «Καρτέλας Πρακτικής» σας και τις αντιστοιχίσεις (από το Γραφείο Πρακτικής), μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, οι φοιτητές θα λάβουν στο e-mail την ειδική σύμβαση για την Πρακτική τους Άσκηση μαζί με σχετικές οδηγίες. Οι φοιτητές-τριες καλούνται να ελέγχουν συχνά το email τους καθώς και τις ανακοινώσεις στη σελίδα του Γραφείου μας για οποιαδήποτε ενημέρωση ή αλλαγή που ενδέχεται να προκύψει εξαιτίας των ιδιαίτερων συνθηκών που σχετίζονται με τον COVID-19.